wyszukiwarka

ABS NEWS

Nowa siedziba

Szanowni Państwo,


W imieniu PIC Polska Sp. z o.o. informuję, że z dniem 07.08.2018r. roku uległ zmianie dotychczasowy adres siedziby Spółki PIC Polska Sp. z o.o. oraz nazwa Spółki.
Nowy adres, pod którym będziemy dla Państwa dostępni to:


ABS Polska Sp. z o.o.
ul. Szafirowa 22A
82-300 Gronowo Górne

 

Pozostałe dane bez zmian tj. NIP 525-100-37-19, REGON 011-583-326.
W związku z powyższym, zmianie ulega również adres korespondencyjny Spółki na podany powyżej. Wszelką korespondencję prosimy kierować na wskazany adres.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z niniejszą zmianą, nasz zespół pozostaje do Państwa dyspozycji.

 

Z poważaniem

Karol Sass
Członek Zarządu
ABS Polska Sp. z .o.o.

 

ABS Global wyznacza Nowe Icon Sires™ oraz przedstawia buhaje z wyceny sierpień 2018.

 MADISON, WI, U.S.A. —Lista Icon Sire™ stale rośnie w ABS Global, Inc., nowa wycena dziś wprowadziła na rynek 12 nowych Ikon. Dodatkowo, światowy lider w dziedzinie genetyki bydła, usług reprodukcyjnych i technologii, posiada osiem wycenionych reproduktorów. 29HO17553 JOSUPER. nadal utrzymuje się na pierwszym miejscu na rynku pod względem NM$, niezmiennie od kwietnia 2017 roku wśród buhajów wycenionych na córkach.

"To był wspaniały dzień dla ABS Global i świetny dzień dla buhajów w naszej ofercie genetycznej " - powiedziała Katie Olson, PhD, Global Director Dairy Product Development, ABS Global. "Dodanie zróżnicowanej listy buhajów do programu Icon Sire daje naszym klientom możliwość wyboru oraz możliwość zakupu najlepszej genetyki w branży niż kiedykolwiek wcześniej".

Czytaj więcej...

ABS POLSKA

ABS Polska jest w Złotej siódemce najlepszych firm w branży rolniczej w 2018 roku w kategorii genetyka za innowacyjność oraz znaczący wpływ na postęp hodowlany w Polsce.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI GENUS PLC DOTYCZĄCA PODMIOTÓW ZEWNĘTRZNYCH NA TERENIE EUROPY

 •  W niniejszej Polityce prywatności wyjaśniono, co robimy z Państwa danymi osobowymi. Opisano, w jaki sposób gromadzimy, wykorzystujemy i przetwarzamy Państwa dane osobowe oraz w jaki sposób wywiązujemy się w ten sposób z obowiązków prawnych wobec Państwa. Państwa prywatność jest dla nas ważna i zobowiązujemy się do poszanowania Państwa prawa do prywatności danych.
 • Niniejsza Polityka prywatności dotyczy danych osobowych Klientów, Dystrybutorów, Dostawców, Osób ubiegających się o pracę, Użytkowników witryny internetowej oraz innych osób, których dane osobowe mogą być przetwarzane, takich jak osoby do kontaktu w nagłych przypadkach oraz osoby pozostające na utrzymaniu naszych Pracowników. Ważne – Pracownicy powinni zapoznać się z Polityką prywatności Genus dotyczącą pracowników, która jest dostępna w systemie Helix, sieci Intranet firmy Genus.

Pobierz cały dokument pdf.

ABS POLSKA - OGŁOSZENIE

ABS to lider światowej genetyki zatrudniający na całym świecie około 2300 pracowników.
Nasi doradcy hodowlani i dystrybutorzy co roku dostarczają około 17 milionów porcji nasienia krów mlecznych i mięsnych do gospodarstw na wszystkich kontynentach świata. Posiadamy 2500 buhajów biorących udział w planach hodowlanych w 9 krajach świata.

 

Doradca Hodowlany Południowy - Zachód Polski


Twoje zadania:

 • nawiązywanie i utrzymywanie pozytywnych relacji z klientami
 • zdobywanie nowych klientów
 • realizacja planu sprzedażowego
 • budowanie pozytywnego wizerunku firmy

Oczekujemy od Ciebie:

 • Znajomości i doświadczenia w branży hodowli bydła.
 • Łatwości w nawiązywaniu kontaktów z klientami oraz kreatywności.
 • Komunikatywna znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem.


Oferujemy Ci w zamian:

 • Bardzo korzystne warunki zatrudnienia uzależnione od wyników Twojej pracy
 • Samodzielność
 • Cykl szkoleń
 • Samochód, komputer, telefon
 • Możliwość nauki języka angielskiego

 

Swoje CV prześlij na :abspolska@genusplc.com

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej aplikacji dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych tj. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926, ze zm.), prowadzonych przez PIC POLSKA SPZ.O.O.z siedzibą w Warszawie."

WYCENA KWIECIEŃ 2018

ABS Global, światowy lider w dziedzinie genetyki bydła, usług reprodukcyjnych i biotechnologii, wprowadził dziś na rynek nowe buhaje w programie Icon Sires ™, posiada dziewięciu wycenionych reproduktorów w Top 100 TPI oraz przedstawia Państwu buhaja 1 na świecie w NM $ i TPI® z wyceny kwietniowej 2018 r.

 

29HO17553 JOSUPER jest wycenionym synem Supersire. Jest jednym z najwyżej notowanych buhajów w branży w parametrach produkcyjnych, NM$ i TPI. Jego matka jest córką buhaja BEACON z produkcją 36030M 3,7 1340F 3,2 1143.On to wyhodowany został w gospodarstwie Dale Uecker, Forestville, WI, JOSUPER ma trzy pełne siostry, z których dwie zdobyły VG, a trzecia to GP-83. Wszystkie mają wysokie wskaźniki produkcji. Jedyny buhaj, którego pozycja w rankingu wzrasta wraz z wyceną córek.

 

Buhaj ten ma pięciogwiazdkowa płodność i czterogwiazdkowy status TransitionRight® plasuje się na liście Top 100 TPI z 998 NM $ i 2806 TPI, jednocześnie kontynuując niesamowite wyniki w produkcji +3442 mleko i +98 białko. Większość byków została skorygowana w dół wraz ze zmianą oceny cech zdrowia i kondycji, JoSuper przesunął się na pierwszą pozycję w rankingu.

 

"JOSUPER zawsze był świetnym bykiem, ale dziś jest na najbardziej pożądanej pozycji –pozycji numer 1", powiedział Mitch Amundson, Global Dairy Brand Manager. "Wspaniale jest widzieć, że nadal robi wrażenie na klientach. Zdecydowanie jest w dobrym towarzystwie z nowymi buhajami, które pojawiły się w tej wycenie."

 

W wycenie pojawiły się też takie buhaje jak: 29HO17740 AMRYN, 29HO17711 EMPIRE, 29HO17726 BRODIE, 29HO17718 TRANSFORMER, 29HO17619 OLDORO.

 

St. Jacobs prezentuje z tą wyceną dwa buhaje 94HO0898 CALIFORNIA-RED i 94HO17739 BLAKE - buhaj o najwyższym PTAT na świecie.

 

"Ten byk ma 58 córek , jego przewaga cech pokrojowych to +3,77 PTAT, powiedział Brian Behnke, kierownik firmy St. Jacobs. "Posiada również pozytywne komponenty mleka niskie komórki somatyczne 2,71. Hodowcy bardzo często wybierali tego buhaja do rozrodu i zaowocowało to szybką wyceną na córkach, z przyjemnością dodajemy BLAKE do naszego spisu byków wycenionych. "

 

"Program Icon Sire różni się od innych w branży, ponieważ pozwala nam wprowadzać naszą najlepszą genetykę do klientów wcześniej niż kiedykolwiek wcześniej" - kontynuuje Amundson. "Naszym najwyżej notowany Icon Sire jest dzisiaj 29HO18611 SKYWALKER z 2854 TPI i 992 NM$.

 

W ABS, naszą misją jest stworzenie najwyższej klasy buhajów, które dostosują się do stylu zarządzania i pragnień każdego stada w uznaniu potrzeb hodowcy. Z przyjemnością przedstawiamy nasze najnowsze Ikony i wycenione reproduktory, które oferują różnorodne cechy, które pomogą naszym klientom osiągnąć ich cele hodowlane.

 

wyc42018

 

 

 

SEXCEL

ABS Global wprowadza na rynek nowy produkt: seksowaną genetykę Sexcel™


Madison, Wisconsin, USA — firma ABS Global Inc. (ABS), będąca częścią Genus plc, wprowadza dziś na rynek seksowaną genetykę Sexcel™ Sexed Genetics, czyli nasienie uzyskiwane przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii z XXI-go wieku, która została opracowana, aby w stadach bydła mlecznego na całym świecie uzyskiwać więcej zacieleń o wysokiej wartości hodowlanej.

 

Gama Sexcel obejmuje najlepszą genetykę firmy ABS i jest wytwarzana przy użyciu nowej, będącej własnością firmy technologii seksowania nasienia bydła. To innowacyjne rozwiązanie nie naraża komórek na działanie wysokiego ciśnienia, strumienia prądu elektrycznego ani sił ścinających, które stosowano w procesie produkcji nasienia seksowanego, oferowanego dawniej hodowcom. Efekt: doskonałej jakości sortowana genetyka, która pozwala hodowcom bydła maksymalizować zyskowność produkcji w zgodzie z indywidualnymi celami ekonomicznymi i genetycznymi stada.

Czytaj więcej...

SEXCEL

Nadchodzą nowe dni Genetyki Seksowanej...

 

Sexcel NoTag rgbLR

 

Wykorzystując technologię XXI wieku firma ABS Global opracowała własną technologię seksowania Sexcel ™, jest to genetyka seksowana, która ma na celu dostarczenia większej ilości ciąż o wyższej wartości genetycznej w Twoim stadzie.

 

Nasienie sortowane było dostępne przez wiele lat; jednakże dotychczas stosowana technologia zawsze była taka sama ... do dziś. Firma ABS zainwestowała w ostatnich latach znaczące środki w rozwój wyjątkowej technologii XXI wieku, która jest łagodniejsza dla komórek i pozwala nam dostarczać produkt, który przyczyni się do poprawy wartości genetycznej w swoim stadzie.


Sexcel używa najbardziej zaawansowanych technologii oraz łączy w sobie najwyższą wartość genetyczną i najlepszą płodność naszych buhajów , które pomogą .... Szybko przyczynią się do postępu genetycznego w Twoim stadzie.

 

Benefity wynikające z używania Sexcel

Infographic only 2

Więcej jałówek
- Możliwość wyprodukowania większej liczby jałówek do remontu stada, co pozwala powiększać stado z własnego materiału hodowlanego i zmniejszyć ryzyko przenoszenia chorób.

Nowa technologia
-Pionierska i, najbardziej zaawansowana technologia dostępna na rynku.

Najlepszy performers
-W próbach testowych, w porównaniu z konwencjonalnym nasieniem, Sexcel osiągnął relatywnie wyższy współczynnik zacieleń niż jakikolwiek inny sortowany produkt genetyczny.
Zwiększ wartość genetyczną
- ABS zobowiązuje się do korzystania z najlepszych dostępnych buhajów w Sexcel. Wybierz najlepsze jałówki i pokryj je Sexcel, aby szybko osiągnąć postęp genetyczny.

Więcej mleka
- Badania wykazują, że jałówka rodząca cieliczkę wytwarza więcej mleka.

Jeszcze więcej korzyści

- Jałówki zazwyczaj mają łatwiejsze wycielenia, tym samym zmniejsza się ryzyko i koszty związane z problematycznym wycieleniem 

Relative conception rate graph 2

Szybki postęp genetyczny w Twoim stadzie

 

XXVIII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2017 w Poznaniu

XXVIII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2017 w Poznaniu to kolejny sukces genetyki ABS.

 

SUPERCZEMPION wystawy to krowa w III laktacji po buhaju 29HO13363 Doberman z OHZ Lubiana Sp.zo.o.

 

Wiceczempion wśród krów w I laktacji zdobyła córka buhaja 94HO14105 Aftershock z S.K.  Dobrzyniewo.

 


Gratulujemy Wszystkim Hodowcom biorącym udział w wystawie !!!

 

Katalog wiosna 2017

Przedstawiamy Państwu najnowszy katalog buhajów wiosna 2017!!!

 

Katalog eiosna

Icon Sires

Celem firmy ABS Global, Inc. (ABS) jest oferowanie klientom wyjątkowej jakości materiału genetycznego bydła, by umożliwić im bardziej efektywną produkcję tak przydanego białka pochodzenia zwierzęcego, w postaci mięsa i mleka. Chcemy inwestować znaczne środki w identyfikację genomiczną, rozwój i marketing buhajów, które naszym zdaniem są w stanie przyczynić się do postępu genetycznego w Państwa stadzie. Chcemy zaoferować Państwu najlepszy materiał genetyczny jaki posiadamy, ale także chcemy prowadzić nasz program hodowlany na większą skalę. Firma ABS stworzyła program Icon Sires. Zawierając z firmą ABS umowę w ramach programu Icon Sires, uzyskują Państwo dostęp do naszego najlepszego materiału genetycznego, przy równoczesnej możliwości uzyskania odpowiedniej zapłaty za potomstwo  Icon Sires, które zostanie zakwalifikowane do dalszej hodowli w ABS.

 

iconsire 

Lista Icon Sires

Opcja Potomstwa Icon Sires

Jeśli mają Państwo syna lub córkę buhaja Icon Sire i zamierzają je sprzedać, najpierw należy sprawdzić, czy buhaj został wymieniony poniżej i czy należący do Państwa syn lub córka buhaja Icon Sire spełnia podane poniżej wymogi przeprowadzenia testów genomicznych.
Jeśli należący do Państwa syn lub córka buhaja Icon Sire spełnia oba te wymagania, należy wypełnić Formularz powiadomienia o Wyborze opcji.
Jeśli należący do Państwa syn lub córka buhaja Icon Sire nie spełnia obu tych wymagań, nie muszą Państwo podejmować żadnych dalszych działań i mogą Państwo sprzedać to potomstwo według swego uznania, zgodnie ze standardowym regulaminem ABS.


            Testy Genomiczne

Ustalenie testów genomicznych nie zostało określone. Prosimy o regularne sprawdzanie czy nie są dostępne aktualizacje.


 

Ważna Informacja:
Jeśli mają państwa syna buhaja biorącego udział w programie Icon Sires, i zamierzają go sprzedać, a zwierzę nie było poddane testom genomicznym, konieczne jest przeprowadzenie testów i zakończenie udziału w programie Icon Sires przed zaoferowaniem zwierzęcia na sprzedaż jakiejkolwiek innej osobie lub podmiotowi (z wyjątkiem sprzedaży na ubój).
Jeśli mają Państwo córkę buhaja biorącego udział w programie Icon Sire i zamierzają ją sprzedać, a zwierzę nie było poddane testom genomicznym, mogą Państwo (a) poddać ją testom i zakończyć udział w programie Icon Sires; lub (b) sprzedać ją jako niezarejestrowane zwierzę dowolnej osobie lub podmiotowi, które nie działają w branzy związanej z obrotem, sprzedażą i tworzeniem materiału genetycznego bydła.
Prosimy pamiętać, że firma ABS regularnie aktualizuje listę Icon Sires i buhaj, który znajdował się na liście Icon Sires w chwili zakupu, może zostać usunięty z powyższej listy. Jeśli buhaj zostanie usunięty z listy, nie jest już przedmiotem prawa opcji dostępnej dla firmy ABS i mogą Państwo sprzedać, przekazać lub w inny sposób zbyć zwierzę według swego uznania, zgodnie ze standardowym regulaminem ABS.

FORMULARZ POWIADOMIENIA O WYBORZE OPCJI

Program do rejestracji pokryć e-ABS

 Bez tytułu

 
 
E-ABS to aplikacja dla Ciebie - oszczędza Twój czas i pieniądze. Szybki i wygodny program firmy genetycznej ABS Polska rejestrujący pokrycia i generujący zaświadczenia unasienniania. E-ABS umożliwia właściwy dobór buhajów z kojarzeń GMS 2.0 oraz archiwizuje zabiegi inseminacyjne Twojego stada.
 
Ewidencja i zarządzanie pokryciami krów i jałówek buhajami ABS nigdy nie była tak prosta. Program  ten dostępny jest w dwóch wersjach – na stronie WWW oraz jako aplikacja do pobrania z Play store na smartfony lub tablety wyposażone w system operacyjny android.
  
 
Aplikacja e-ABS to program:
 
-INTELIGENTNY – posiada bazę Twojego stada i właściwe kojarzenia GMS 2.0
-SZYBKI - kilka kliknięć i świadectwo jest gotowe
-WYGODNY - możesz go używać na tablecie, smartfonie lub komputerze
-DARMOWY- nie płacisz za pobranie aplikacji.
 
Nie czekaj! Pobierz aplikację mobilną lub wejdź na stronę www.krycia.abspolska.pl 
 
googleplay
 
 
W celu rejestracji konta skontaktuj się z Twoim doradcą hodowlanym.
 
aplikacja
 
 

Monopol przełamany w produkcji nasienia seksowanego!!!

Firma ABS Global Inc. (ABS), oddział Genus plc, światowy pionier genetyki zwierząt, otrzymała decyzję o nakazie permanentnym w związku ze sporami przeciwko Inguran LLC, działający jako Sexing Technologies (ST). Decyzja została ogłoszona 31 marca przez Sąd Rejonowy USA dla Western District w Wisconsin.
 
Przy udzielaniu stałego nakazu sąd potwierdził, że ST jest nie może egzekwować niektórych ograniczeń w zakresie badań, marketingu i zakazu konkurowania na podstawie umowy dotyczącej sortowania nasion między ST i ABS. Nakaz sądowy umożliwia również firmom związanym z produkcją nasienia  buhajów w Stanach Zjednoczonych wypowiedzenie umów o sortowaniu nasienia w ciągu dwunastu miesięcy, bez kary. Nakaz ten będzie obowiązywał przez pięć lat, a Trybunał będzie wymagał od ST bezzwłocznego pisemnego powiadomienia o decyzji Trybunału inne firmy. ABS wystąpił o rozstrzygnięcie sprawy w świetle stwierdzenia w sierpniu 2016 r., że firma ST utrzymywała monopol na rynku sortowania  nasienia bydła w Stanach od lipca 2012 roku.
 
Hodowcy bydła mlecznego preferują cielęta płci żeńskiej, a użycie sortowanego nasienia w sztucznej inseminacji ma na celu gwarantowanie klientom  uzyskanie przewagi jałówek nad buhajami. ABS planuje uruchomić własną markę sortowanej genetyki Sexcel ™ w 2017 roku. Sexcel jest produkowany za pomocą nowej technologii służącej do sortowania nasienia bydła, która nie naraża komórek na działanie wysokiego ciśnienia i prądu elektrycznego, które są obecnie wykorzystywane w techonologii sortowania.  Sexcel zapewni klientom ABS nowy i ekscytujący produkt, który pomoże im osiągnąć postęp genetyczny.
 
„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że wprowadzamy na rynek innowacyjną technologię XXI wieku i wprowadzamy konkurencję na rynek", powiedział Nate Zwald, Dyrektor ds. Operacyjnych - ABS Global. "Wiemy, że mamy silny produkt, a wyniki testów potwierdzają, że mamy bardzo skuteczną oferte sortowanego nasienia dla naszych Klientów. Jesteśmy też dumni z tego iż jako pierwsi wprowadzamy konkurencyjny produkt na rynek technologii sortowania, z czego skorzystają producenci bydła mlecznego i wołowiny. "
 
 
 
Kontakt: 
Cheri Johnson 
608.846.6356 
cheri.johnson@genusplc.com 
 
Marcy Tessmann 
262.352.2450 
 
 
sad
 

 

MAPA STRONY